Nouzový zdroj sestava MultiPlus 500Va + 110Ah Gel Victron Energy

Kód: 37094328
19 560 Kč 16 165 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
27.6.2024

Sestava nouzový programovatelný napájecí zdroj MultiPlus Victron Energy 500Va s 20A nabíječkou

Detailní informace

Detailní popis produktu

Sestava UPS MultiPlus 500 Va s 20A nabíječkou Victron Energy + 110Ah 12v

 

Systém nouzového napájení na bázi zařízení MultiPlus od holandské společnosti Victron Energy je nejpokročilejším řešením dostupným v naší nabídce. Zařízení má vestavěnou nabíječku a měniče napětí. Může fungovat jako UPS nebo může podporovat externí zdroj energie, např. nízkoenergetický generátor, s dodatečným výkonem odebraným z baterie a spojit jej do jednoho. Díky připojení VE.Bus a volitelnému rozhraní MK3-USB lze systém spravovat pomocí aplikace Victron Connect a ve spojení s modulem Venus GX je možné spravovat a monitorovat přes internet.

Funkce UPS zajišťuje nepřetržité napájení vašich zařízení. Díky bleskurychlému přepnutí na bateriové napájení za méně než 20 ms. přijímače nejsou schopny zaznamenat přerušení napájení. Řešení je určeno pro zařízení citlivá na přepětí, jako jsou elektronické součástky, HiFi, počítače, notebooky a podobně.

Volitelná konfigurace bez rozhraní se provádí pomocí tzv. DiP přepínačů umožňujících základní konfiguraci bez jakýchkoliv dalších nástrojů...

Varianty zatížení:

1. Pracovní doba se zátěží 100W zátěží 12 hodin

2. Pracovní doba se zátěží 300W 4 hodiny

3. Pracovní doba se zátěží 440W 2,5 hodiny

 

Doba plného nabití 5 hodin

 

Obsah sestavy:

1x Měnič napětí MultiPlus 12V 500VA / 20A

1x Gel baterie 110Ah 12V

1x Sada kabelů 2x5m 1x4mm2

 

MultiPlus 12V 500VA 20A

Multifunkční měnič

 sc

Zařízení Multiplus nabízí kombinaci měniče napětí a nabíječky . Díky schopnosti komunikace s počítačem umožňuje konstrukci pokročilého, plně programovatelného zařízení nouzového napájení UPS. Převodník Multiplus může také kombinovat dva nezávislé zdroje energie do jednoho, například energii z baterie s energií z generátoru. Díky tomuto řešení je možné získat vysoký výkon.

Plně programovatelnýk dispozici je i nabíječka, kterou lze přizpůsobit velikosti baterie a způsob hospodaření s energií, např. energie do daného výkonu např. 50W je odebírána z baterie, po překročení této hranice energie ze sítě, baterie nebo je přidán jiný zdroj. Díky použití konektoru VE.Bus a MK3 VE. Bus to USB je možné se zařízením komunikovat pomocí počítače, USB konektoru a softwaru Victron Connect.

Převodník MultiPlus plus se vyznačuje vysokou kvalitou zpracování, velmi vysoká programovatelnost a záruka 5 let. Je určen pro systémy vyžadující kvalitní napájení a pro své nízké ztráty pro práci s fotovoltaickými systémy. Co jste nedokázali s jinými zařízeními, můžete udělat s MultiPlus.

Zařízení má vestavěné NO-NC relé , které umožňuje ovládat externí zařízení. Dobrým příkladem by bylo spuštění generátoru energie s automatickým startem a dobití baterie, když je napětí baterie příliš nízké.

Důležitým aspektem je také sledování přes internet. Po použití rozhraní Venus GX nebo Octo GX je možné se připojit k portálu Victron Energy VRM a monitorovat a konfigurovat zařízení na dálku přes internet.

 

   
 Parametry / Model MultiPlus 12V/500Va/20A - Invertor
vstupní napětí
9,5V - 17V
Ovládání výkonu / Pomocník napájení ANO
Zapojení ve 3 fázích
ANO
výstupní napětí
230V +/- 3% 50Hz
Výkon při 25C
430W
Výkon při 40C
400W
Výkon při 60C
300W
Okamžitá síla
900W
Účinnost 90 %
Spotřeba proudu bez zátěže
6W
Spotřeba energie bez zátěže ECO
2W
Nabíječka
Vstupní střídavé napětí
187-265VAC / 45-65Hz
Absorpční napětí
14,4V
klidové napětí
13,8V
akumulační napětí
13,2 V
proud nabíječky
20A
Senzor teploty
ANO
Obecné a rozměry
Programovatelný spínač
NO/NC
komunikační port
VE Bus
Dálkové ovládání
Zapnuto/Vypnuto/Nabíječka
DIP programování
ANO
Vnitřní pojistka
125AZ
Doporučený kabel baterie
16 mm2
Váhy 4,4 kg
Rozměry Rozměr 311 x 182 x 100 mm

 

 

Gelová baterie 110Ah 12V
Victron Energy

 

sssc

 

Všechny gelové baterie  Victron Energy jsou nejvyšší světové kvality určené pro profesionální ostrovní solární systémy. Baterie VE poskytují velmi vysokou účinnost kombinovanou s životností až 12 let. Nizozemská společnost Victron Energy, známá svým profesionálním přístupem k systémům obnovitelných zdrojů energie, nabízí produkty, které jsou o třídu vyšší než běžně dostupné gelové baterie. Rozhodnete-li se pro nákup této řady produktů, zvolíte stabilitu a bezproblémový provoz na léta. Gelové baterie se vyznačují vysokou účinností při nízkém vybíjecím proudu. V takové situaci mohou rozdat větší zátěž, než nominálně nashromáždili. Baterie Victron Energy GEL doporučujeme pro všechny profesionální solární systémy.

 

Parametry / Model Victron Energy 110Ah 12V
Provozní napětí [V] 12V
Kapacita [Ah] 110 Ah
Nabíjecí napětí cyklické [V] 14,1V - 14,4V
Nabíjecí napětí v pohotovostním režimu [W] 13,5V - 13,8V
Úložné napětí [V] 13,2V - 13,5V
INSTALACE A ROZMĚRY
Rozměry ŠxVxH [mm] 330 mm x 171 mm x 220
Hmotnost [kg] 33 kg
Výdrž baterie a
1800 cyklů při 20% vybití 
750 cyklů při 50% vybití 
500 cyklů při 80% vybití 
životnost designu 12 let režim FLOAT 

 

Technologie VRLA
Díky použití moderní technologie VRLA akumulátor v případě potřeby uvolňuje přebytečné nahromaděné plyny přes ventil. Řešení je bezpečné pro životní prostředí a zároveň chrání baterii před poškozením.

GEL technologie
Baterie Victron Energy využívají 100% gelovou technologii. To znamená, že elektrolyt v baterii je zgelovatělý. Díky tomu baterie mnohem lépe snáší cyklickou práci, hluboké vybití a nízké teploty.

Gelové baterie Victron Energy s nízkým samovybíjením
mají výjimečně nízkou míru samovybíjení kolem 2 % za měsíc. Díky tomu lze VE baterie skladovat po dlouhou dobu bez obav z poškození. Jsou ideální pro situace, kdy fotovoltaický systém nefunguje několik měsíců kvůli nedostatku slunečního světla.

 schem1

MK3 USB rozhraní – doporučujeme  CS

Komunikační rozhraní umožňuje připojení k zařízení pomocí portu VE.Bus a běžného síťového kabelu a přes USB port. Podporuje bezplatnou aplikaci Victron Connect. Pomocí aplikace můžete v závislosti na zařízení, které máte, nastavovat konfigurace, sledovat provoz a diagnostikovat případné závady. Více najdete zde

Doplňkové parametry

Kategorie: UPS a nouzové napájení
Záruka: 5 let
Hmotnost: 39 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
NajduZboží.cz