Solární systém pro 230V

Hotový solární set je řešením pro všechny ty zákazníky, kteří mají pozemek, dřevostavbu, holandský dům nebo jinou nemovitost a nemají možnost připojení elektřiny. Typická fotovoltaická sestava sestávající ze solárního panelu, regulátoru nabíjení baterie a měniče napětí dokáže napájet zařízení jako osvětlení nebo rádio až po elektrické nářadí a dokonce i vodní čerpadlo, pračku, sušičku nebo myčku.

Při výběru solárního setu musíme pečlivě propočítat své potřeby, abychom nepořídili příliš malou nebo příliš velkou fotovoltaickou instalaci. Za pozornost stojí i rozměry solárních panelů. Některé solární panely, např. vysokonapěťové moduly o výkonu více než 180W, jsou poměrně velké a jejich plocha je 1,6m2. V takové situaci by se měl v závislosti na potřebách zvážit systém montáže na střechu nebo na zem. Opřít fotovoltaický modul o příslovečný strom není vždy dobrý nápad.

4 položek celkem
Systém 3850Wp + 4x220Ah Gel
Akce Tip
ZDARMAZDARMA 167 780 Kč –21 %
131 000 Kč

Výkon solárních panelů 3850Wp, GEL 4 x 220Ah baterie, měnič napětí 230V/4500W s regulátorem nabíjení.  Určeno pro napájení osvětlení vyžadující zařízení s výkonem až 4500W....

Kód: 2368
1390 29828 solarni panel victron energy 175wp 12v
Akce Tip
15 989 Kč

Solární sestava s panelem 175Wp s baterií 90Ah 12V  230V + měnič napětí výkon 300W

Kód: 2401
Systém 385Wp + 1x 130Ah Gel
Akce Tip
25 685 Kč –21 %
20 100 Kč

Solární sestava s panelem 385WP a Baterie 130Ah 12V S bateriovým napájením 350W + MPPT

Kód: 2404
5Kw 3850Wp
Novinka
ZDARMAZDARMA
83 560 Kč

Solární systém 3850Wp, optimálně navržený a za zvýhodněnou cenu, s akumulátory a měničem s MPPT Použité bez problému pro : LED osvětlení, TV, Rádia, A++ chladničky, ruční...

Kód: 2929

Solární panely na pozemku

Všechny naše fotovoltaické sestavy na 230V jsou ideální jako solární elektrárna na pozemek pro dřevěný či holandský dům nebo na běžný ROD pozemek umístěný ve městě bez přístupu k el. Fotovoltaická instalace poskytuje napájení 230V jako v bytě a můžeme k ní připojit přijímače jako jsou nabíječky, televizory, notebooky, počítače a dokonce i myčky, pračky nebo sušičky v závislosti na velikosti fotovoltaické instalace.

Co je součástí solární sady

Každá sada solárních panelů s napětím 230V, bez ohledu na její velikost a účel, obsahuje následující základní komponenty. Solární panel, který zajišťuje dodávku elektrické energie ve formě stejnosměrného proudu do regulátoru nabíjení. V závislosti na typu sestavy nabízíme polykrystalické nebo monokrystalické fotovoltaické moduly v pevném hliníkovém rámu pokrytém tvrzeným sklem. Na přání nabízíme také flexibilní kompozitní panely.

Regulátor nabíjení, který spojuje solární panel s baterií a je zodpovědný za správné nabíjecí charakteristiky. Navíc chrání před přebitím baterie, zkratem nebo přepólováním. V závislosti na typu regulátoru, který máte, může být vybaven LCD displejem, LED displejem nebo rozhraním bluetooth, které vám umožní ovládat regulátor prostřednictvím aplikace v telefonu stažené z google nebo apstore store. Konečně také chrání před zpětným proudem z fotovoltaického modulu během noci.

Gelová baterie, která vám umožní sbírat elektřinu generovanou solárním panelem. Díky baterii budeme moci využívat elektřinu i v noci a v zatažených dnech.

Měnič napětí, který převádí 12V nebo 24V DC napětí uložené v gelové baterii na sinusové střídavé napětí, například v elektrické zásuvce. Umožňuje připojení tradičních 230V přijímačů


Mohu si fotovoltaickou sestavu na pozemek nebo přívěs sestavit sám?

Ano, samozřejmě. Snažíme se zajistit, aby si každý z našich zákazníků mohl nainstalovat solární elektrárnu sám, aniž by si musel najímat instalačního technika. Především v každé sadě najdete připravený návod s instalačním schématem a montážním návodem.

Zadruhé, všechny naše fotovoltaické sady obsahují hotovou kabeláž s krimpovanými svorkami pro solární panel a baterii. Za třetí, naše společnost poskytuje telefonickou a e-mailovou technickou podporu při instalaci systému. Instalace fotovoltaického systému při dodržení pravidel z návodu je velmi snadná a intuitivní a zvládne ji i člověk bez jakýchkoliv technických zkušeností a bez specializovaného nářadí. Ke šroubování vývodů gelové baterie se vám bude hodit pouze šroubovák a plochý klíč.


Jaký je rozdíl mezi MPPT a PWM regulátorem

Na první pohled je hlavním rozdílem pořizovací cena. MPPT regulátory se sledováním napájecího bodu jsou často dvakrát až třikrát dražší než regulátory PWM. Nejdůležitější vlastností MPPT regulátoru je fakt, že nesnižuje napětí solárního panelu na napětí baterie a pracuje na plný výkon. Regulátory PWM snižují skutečný výkon solárních panelů v závislosti na úrovni nabití baterie.  

Další vlastností MPPT regulátorů je průběžná kontrola více než 50x za sekundu nejlepšího bodu výkonu, tedy napětí a proudu, které jsou závislé na slunečním záření. Díky tomuto řešení může regulátor se systémem MPPT pracovat ve stínu nebo polostínu. Oproti PWM regulátoru se také začíná nabíjet brzy ráno a končí v pozdních odpoledních hodinách. Toto řešení umožňuje zlepšit práci až o 30 % ve srovnání s tradičním PWM regulátorem nabíjení.


Kdy zvolit solární sadu na 230V


Zdroj 230V bychom měli volit, když již máme specifické vybavení pro tento typ napětí a výměna zařízení za 12V by byla mnohem dražší než nákup měniče napětí. Nejčastějšími místy, kde najdete fotovoltaický komplet 230V, jsou letní domy, rodinné domy, pozemky u moře, kde nejčastěji nelze připojit napájení ze sítě. A další podobná místa, kde není síťové napájení. Napájení 230V bude nejlépe fungovat na pozemcích s dřevěným nebo holandským domem, stejně jako na pozemcích ROD bez vlastního napájení. Naše sady nahrazují připojení k elektrické síti.


Jak namontovat fotovoltaickou sadu na střechu

Podle toho, jaký typ střechy máme, bychom měli zvolit vhodný montážní systém. Máme-li střechu s plechovými taškami, šindelem, falcovaným plechem nebo jakýmkoli jiným typem ploché střechy, měli bychom zvolit krokvový čep zašroubovaný do krokve. Pokud máme střechu s keramickými nebo betonovými taškami, měl by být použit nastavitelný FV hák. Pokud však máte trapézový plech, měli byste zvolit systém určený pro takový plech.

Po upevnění držáků na ně nasadíme FV profily a následně na profily nasadíme solární panely. Pomocí krajních a středních příchytek připevníme solární moduly k FV liště. Takto připravený montážní systém pro fotovoltaickou sestavu zajistí její odolnost a pevnost na mnoho let.


Jak namontovat solární sadu na zem

Nejjednodušší je zakoupit v našem obchodě již hotovou sadu, tzv. montážní systém na plochou střechu. Hodí se pro 2 velké panely 280W nebo 3 malé panely 160W. Po sestavení montážního systému stejným způsobem jako výše jej namontujeme na dva přiložené čtyřhrany sady. Montážní čtverce lze umístit například na betonové bloky dostupné v každém obchodě pro kutily. Takovou konstrukci lze umístit i na střechu, ale měla by být zatížena minimálně 12 betonovými bloky na každé 2 nebo 3 panely. Zatížení je důležité, protože při silném větru mohou solární panely strhnout střechu.


Co je sinusové napětí

Naše fotovoltaické sety jsou dodávány s měniči napětí, které umožňují převádět napětí z gelové baterie na sinusové střídavé napětí. Plný sinus zajišťuje, že elektronická zařízení a motory lze připojit bez jakéhokoli rušení.

Nesinusové měniče napětí jsou vhodné pouze pro odporová zařízení, jako je elektrický ohřívač. V mnoha případech se pokus o připojení elektronických zařízení nebo motorů nezdaří nebo zařízení selžou.


Co mohu připojit k solárnímu setu 230V

Samozřejmě můžeme připojit jakékoli zařízení, které připojíme do běžné domácí sítě. Zároveň pamatujte na to, abyste nepřekročili výkon zařízení. Je také nutné počítat s tím, že bychom solární systém neměli provozovat dlouhodobě na plný výkon, protože vybíjení gelové baterie proudem větším než pět hodin může dojít k jejímu poškození.

K solárnímu systému můžeme připojit i zařízení jako jsou čerpadla. Díky dvojnásobnému startovacímu výkonu 5 sekund jsou měniče schopny nastartovat motory, které při rozběhu spotřebují až 3násobek jejich výkonu. To platí i pro kompresorové chladničky a některé elektrické nářadí.

Rozhodně však nedoporučujeme k solárnímu systému připojovat jakýkoli typ ohřívačů, kamen, radiátorů, indukce nebo topných desek. tento typ zařízení spotřebovává příliš mnoho energie pro fotovoltaický soubor a měl by být napájen ze sítě nebo z elektrocentrály.

NajduZboží.cz