Vážení zákazníci, dne 28.9 - 29.9.2023 je výdejní místo a expediční sklad uzavřen. Přijaté objednávky budou odesílány od pondělí 2.10.2023, děkujeme Vám za pochopení.

Sada pro ohřev vody 2800Wp + MPPT ECO SOLAR Boost

Kód: 2290
Akce Novinka
Značka: SunTrack
ZDARMAZDARMA 55 852 Kč –22 %
zestaw do grzania wody w bojlerach 8x280w p mppt solar boost 7 x
55 852 Kč –22 % 43 550 Kč 35 992 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
5.10.2023

Moderní ohřívač vody o výkonu 2,8 kW vybavený solárními panely . Inovativní řešení, které umožňuje připojit tradiční kotel s teplou vodou, vyhřívanou podlahou nebo jednoduchým olejovým radiátorem bez použití baterií. Systém přímo převádí stejnosměrné napětí generované ze solárních panelů na obdélníkové střídavé napětí a přenáší je přímo do přijímače. Má dva AC výstupy na jeden s předností, na druhý můžete připojit klasickou termální vanu podlahové vytápění. Když termostat vypne ohřev vody, bude veškerá energie směřována do podlahového vytápění. Když termostat opět zapne ohřev vody, bude veškerá energie směřována na ohřev vody.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Systém pracuje se 7 solárními panely zapojenými do série. Umožňuje provoz a ohřev vody i v zimě , na rozdíl od klasických solárních kolektorů. V případě přebytečné energie se není třeba obávat jejího rozptýlení. Solární panely nejsou solární kolektory a nehrozí přehřátí, vyvaření glykolu nebo poškození systému. Panely mohou pracovat na plném slunci a zároveň nevydávají energii, pokud není potřeba.

Doba ohřevu vody tradičními solárními kolektory je nenávratně pryč . Naše sady nepotřebují servis, nepotřebují glykol ani mechanické díly, jsou bezporuchové a odolné. Po 25 letech má topný systém stále 80 % svého výkonu. Můžete si jej nainstalovat sami, aniž byste ztratili záruku.

Nabízená sestava neobsahuje bojler na ohřev vody . Do systému lze připojit jakýkoli kotel s ohřívačem 1,5 kW - 2,5 kW...

 

 

EcoBoost(1)

 

Sada obsahuje:

  • 7x FOTOVOLTAICKÝ MODUL 385Wp 
  • 1x ECO Solar Boost MPPT-3000 3kW
  • 1x sada kabelů 2x 10m červený a černý 4mm, 20m celkem, zakončený konektory MC 4

 

 

JA-Solar - 385WP BLACK FRAME jsou tvořeny z monokrystalických multi-sběrnicových (multi-busbar) PERC článků s technologií half-cell, která nabízí výhody vyššího výkonu, efektivní fungování při částečném zastínění, nižšího rizika vzniku hot spotů a také vyšší toleranci při mechanickém zatížení. Výrobce JA Solar spadá do skupiny Tier 1 výrobců s nejvyšší kvalitou modulů na světě. Díky černému rámu se tento modul perfektně hodí jak pro malé instalace, tak i na průmyslové objekty především díky maximalizaci výkonu při omezeném prostoru – modul je stále ve standartním rozměru 1,7 x 1 m.
 

 

TECHNICKÉ PARAMETRY / MODEL JA-Solar - 380WP
MIN. VÝKON VE STANDARDNÍCH, STC PODMÍNKÁCH ( TOLERANCE +5 W/−0 W) 
 
Technologie Monokrystalický panel
Výkon při MPP [W]
380W
Zkratový proud [A] 13,54
Napětí naprázdno [V] 37,16
Aktuální na MPP [A] 12,90
MPP napětí [V]
31:00
Účinnost [%]
≥ 21%
MINIMÁLNÍ VÝKON ZA NORMÁLNÍCH PODMÍNEK, NMOT²
 
Výkon při MPP [W]
300,1
Zkratový proud [A] 10,91
Napětí naprázdno [V] 35.04
Aktuální na MPP [A] 10.16
MPP napětí [V] 29,54
MECHANICKÉ PARAMETRY
Rozměry (D x Š x H) mm
1760 x 1050 x 35 (včetně rámu)
Článků 120 6x20
Třída ochrany
IP68,  3 diodami
Váha (kg] 21,2 kg
Připojovací kabely 400 mm mínus, 300mm plus kabel, 1 × 4 mm2, kompatibilní s MC4
Barva rámu
Černý, eloxovaný hliník

 

 

ECO Solar Boost
MPPT 3kW

2263-1_przetwornica-solarna-eco-boost-mppt-3000-4przsol001ršršr

 

ECO Solar Boots MPPT-3000 3kW Solar Converter je průlomové zařízení od AZO Digital, které umožňuje využití solární energie z fotovoltaických panelů k ohřevu vody. Nouzový solární systém se svou hydraulikou a spoustou pohyblivých částí se zapsal do historie. Navržený systém funguje bez baterií. K měniči stačí připojit příslušný počet sériově zapojených solárních panelů a na druhou stranu stačí přímo připojit teplovodní kotel nebo podlahové vytápění. Zařízení převádí přiváděný stejnosměrný proud na střídavý proud prakticky beze ztrát a dodává jej ve formě čtvercového napětí. Převodník je vhodný pro napájení jednoduchých topných systémů, není vhodný pro napájení elektroniky.

 

K převodníku připojte 7 panelů 32V nebo 14 panelů 32V zapojených 2 x 7 do série a poté 2 sady paralelně. Na druhou stranu stačí připojit kotel nebo podlahové vytápění.

 

Technická data ECO Solar Boost MPPT
Třída zařízení Třída A+
Špičkový výkon [W] 3000W
Vstupní napětí FV panelů 120 - 350 V DC
AC výstupní napětí 120 - 350 VDC - v závislosti na panelu
MPPT power tracker ANO
Typ střídavého napětí modifikovaný sinus
AC výstupy napájení 2x1 s předností
účinnost zařízení 94 %
Mechanická data
Délka [mm] 290
Šířka [mm] 190
Hloubka [mm] 80
Hmotnost [mm] 2.4

 

 mc4

 Každá sada obsahuje sadu konektorů MC4, které umožňují hermetické spojení solárního panelu s regulátorem nabíjení. Námi prodávané panely jsou vybaveny konektory MC4 pro snadné a rychlé připojení instalace. Použití konektoru MC4 zaručuje bezeztrátové připojení a možnost v případě potřeby rychle odpojit solární panel od systému. Pokud potřebujete další konektory nebo více, můžete je zakoupit zde ( FV konektory )

Solární kabel
pro připojení instalace
4mm2 - 2x10m (20m)

kabely

 

 

 

Naše sady obsahují kabel, který umožňuje připojit solární panel k regulátoru. Konektor MC4 je upnut na kabelu, což umožňuje efektivní připojení panelu k regulátoru nabíjení. U sad obsahujících baterii zhotovíme na druhém konci vodičů konektor pro svorky baterie. Po přestřižení kabelu můžete provést spojení z panelu s regulátorem a z regulátoru s baterií.

Sestavy s panely 5W až 50W mají kabel LGY o průřezu 2,5 mm2. Sestavy s většími solárními panely jsou vybaveny UV odolným solárním kabelem ve dvojité izolaci o průměru 4 mm2. Každá sada obsahuje 15 metrů černého kabelu a 15 metrů červeného kabelu. Kabel je možné prodloužit zakoupením zde ( solární kabely ) dle principu. 2 m = 1 metr červený a 1 metr černý. Sečteme zakoupený kabel a spolu se zalisováním konců uděláme požadovanou vzdálenost.

schéma_2800

 

Ohřev vody solárními panely, jak to funguje.

Fotovoltaický topný systém je extrémně jednoduše konstruován a jeho ovládání je jasné a transparentní. 7 solárních panelů, které jsou součástí sady, je zapojeno do série, plus a mínus. Na konci máme dva dráty černý mínus a červený plus. Na konci vodiče dostaneme napětí v rozsahu 210-250 V DC (varovné napětí je nebezpečné). Vodiče jsou připojeny k měniči napětí také do konektorů označených červenou a černou barvou. Na druhou stranu by měl být připojen klasický odporový elektrický přijímač, tedy běžná termální lázeň, topný žebřík, topidlo apod. Elektronická zařízení nebo motory by se však neměly připojovat z důvodu, že napětí z měniče je čtvercová vlna a je vhodná pouze pro napájení odporových zařízení, jako jsou ohřívače.

Solární panely generují stejnosměrné napětí, které se přenáší do měniče a průběžně se mění na střídavé napětí stejného napětí. Poté je odeslána do přijímačů. To je geneze fungování systému. Není potřeba žádné dodatečné úpravy nebo optimalizace chodu systému.

Dva výstupy 230V a dvě priority.

Nabízený topný systém má dva výstupy 230V. První výstup s prioritou se používá pro připojení hlavního ohřívače, např. ohřívačů vody. Druhý výstup je neaktivní a sepne se pouze při vypnutých přijímačích na výstupu 1, takže při ohřátí vody v termální lázni přestane ohřívač odebírat energii a tím se aktivuje výstup 2 na měniči. Vstup č. 2 lze připojit k dalším typům přijímačů, např. podlahovému vytápění v koupelně nebo topnému žebříku.

Jak nainstalovat solární panely.

Solární panely se instalují pomocí přiložené sady určené pro šikmou střechu. Je přizpůsoben téměř každému typu střechy a dle potřeby si můžete vybrat ze 3 montážních systémů (popis nad modrým schématem). Díky nasazenému montážnímu systému dokážeme solární panely pevně upevnit ke střeše do té míry, že ani intenzivní bouřka panely nerozbije. Při montáži bychom měli využít pomoci provázku a dbát na to, aby montážní systém byl upevněn rovně a panely rovnoměrně přilnuly k montážním profilům. V opačném případě může dojít k pnutí, které povede k prasknutí solárních panelů.

Co se stane, když je voda v nádrži již ohřátá. ?

Solární panely naštěstí nefungují jako solární kolektory. Pokud se odpojí všechny spotřebiče tepla a solární panely zůstanou nezatížené, nic se neděje. Pokud není žádný proud, žádný proud neteče. Stejně jako v elektrické zásuvce tam napětí je a čeká, až poteče, až když připojíme přijímač. Díky tomu se nemusíme bát, že se voda v zásobníku vyvaří nebo se přehřeje glykol v solární instalaci.

Funguje systém i v zimě a při zatažené obloze?

Nabízený set na ohřev vody je vybaven měničem se systémem MPPT, tedy se sledováním výkonového bodu. Střídač 50x za sekundu kontroluje, kde je momentálně nejvyšší napětí a proud, díky čemuž optimalizuje provoz solárních panelů. Díky použití takového systému je možné nabíjet i ve stínu nebo polostínu s účinností až 25 % celého systému. Systém nebude poskytovat plný výkon ohřívači, ale stále bude ohřívat vodu, ale v menší míře, než je nominální. Oproti solárním kolektorům, které přestávají fungovat v září, jde o velmi velký technologický pokrok.

Co se stane v případě výpadku proudu.

Náš systém ohřevu teplé vody je zcela energeticky nezávislý. Ke správné funkci nepotřebuje žádné napájení. Veškerá energie pro provoz a ovládání měniče napětí je odebírána ze solárních panelů. Je tak komfortní, že se v případě výpadku proudu nemusíme starat o nouzové napájení pomocí drahých záložních systémů UPS.

Jsou solární panely lepší než solární kolektory.

Ano, rozhodně ze všech stran. Fungují v zimě i ve stínu, nevyžadují dodatečné napájení, nehrozí odtěsnění instalace a únik glykolu. Také není problém s přehříváním instalace ani na nejsilnějším slunci. Panely můžeme nainstalovat sami, bez odborných znalostí a nástrojů. V případě solárních kolektorů to prostě není technicky proveditelné. Koneckonců, napájení systému, ohřev vody solárními panely nevyžaduje externí napájení a nespotřebovává drahou elektřinu - vše je poháněno solárními panely.

Doplňkové parametry

Kategorie: Sady pro ohřev vody v kotlích SOLAR BOOST
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 150 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
NajduZboží.cz