Solární systém 385Wp/12V

Kód: 99220
9 750 Kč 8 058 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
23.7.2024

Solární systém 385Wp, optimálně navržený a za zvýhodněnou cenu bez baterie.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nabízíme Vám, za velmi výhodných podmínek, zakoupení optimálně navrženého solárního systému pro místa bez elektrické energie. Jedná se o jeden z nejčastěji prodávaných a používaných solárních systémů naší nabídky. Doporučujeme všem zákazníkům, kteří nemají speciální a nestandardní požadavky.

 

Tento systém pracuje se systémovým napětím 12V. nebo 24V

Solární systém obsahuje tyto komponenty: 1x Solární panel Ja Solar 385Wp 1x Solární regulátor MPPT 100VDC/30A/12V série XTRA XDS2 1x Sada "Z" držáků pro uchycení panelu na střechu 1x DC jistič 20A 1x Pojistný odpínač k baterii 50A Tato sada neobsahuje akumulátor.

Kolik energie dokáže vyrobit tento solární systém?

Průměrná denní výroba energie v lednu cca 40 Wh/den  v březnu cca 979 Wh/den  v květnu cca 1445 Wh/den   v červnu cca 1445 Wh/den  v září cca 1174 Wh/den  v listopadu cca 476 Wh/den. Za celý rok dokáže systém vyrobit cca 376 kWh. 

385Wp

výkon solárního systému

12V/24V

napětí

376kWh

roční výroba

Solární systém 385Wp/12V

systém obsahuje:

  • 1x Solární panel Ja Solar 385Wp
  • 1x Solární regulátor MPPT 100VDC/30A/12V série XTRA XDS2
  • 1x Sada "Z" držáků pro uchycení panelu na střechu
  • 1x DC jistič 20A
Solární systém 385Wp/12V

Solární panel Ja Solar 385Wp

Moduly JAM60S20-385/MR BLACK FRAME jsou tvořeny z monokrystalických multi-sběrnicových (multi-busbar) PERC článků s technologií half-cell, která nabízí výhody vyššího výkonu, efektivní fungování při částečném zastínění, nižšího rizika vzniku hot spotů a také vyšší toleranci při mechanickém zatížení. Výrobce JA Solar spadá do skupiny Tier 1 výrobců s nejvyšší kvalitou modulů na světě. Díky černému rámu se tento modul perfektně hodí jak pro malé instalace, tak i na průmyslové objekty především díky maximalizaci výkonu při omezeném prostoru – modul je stále ve standartním rozměru 1,7 x 1 m. 

MPPT solární regulátor EPsolar XDS2 100VDC/ 30A série XTRA -12/24V 

MPPT regulátor série XTRA přináší vysokou kvalitu a maximální výbavu pro ostrovní systémy s napětím panelů až 100 V a maximálním nabíjecím proudem 30A. Baterie 12/24V, FV max 390/780Wp. Displej XDS2. 

Solární systém 385Wp/12V
Solární systém 385Wp/12V

Schéma zapojení

Solární panel zapojený přes MC4 konektory plus mínus kabelem s 20A jističem napojený k MPPT regulátoru. Plus mínus kabel přes odpínač 50A napojený k baterii.

Jak správně vybrat … ?

Jak vybrat správný solární systém?

Spotřebu jednotlivých přístrojů napájených solárním systémem ve Wattech vynásobíme počtem hodin předpokládaného provozu za den. Výsledkem bude celková potřeba Wh (watthodin) za den. Pokud bude toto číslo nižší než výše uvedené hodnoty, výkon systému je dostačující, v opačném případě je nutno zvolit výkonnější systém. U každého systému najdete průměrný počet Wh, které vybraný solární systém průměrně vyrobí za den. Samozřejmě je potřeba zohlednit, jestli systém je využíván každý den, nebo pouze víkendově, či sezónně. Pokud si nejste jisti, který systém zvolit, kontaktujte nás, rádi Vám poradíme.

Solární systém neobsahuje kabeláž pro připojení regulátoru k panelu a svorky či oka pro připojení k akumulátoru, což jsou komponenty nutné pro funkční kompletaci systému. Pokud budete mít zájem o tyto komponenty, na základě délky kabelů doporučíme jeho vhodný průřez a případně další komponenty. Použitím dostatečného průřezu zabráníme možným zbytečným ztrátám, které vznikají díky vysokým proudům v systému. 

Nejdůležitější ochrana celého systému je pojistný odpínač (je součástí dodávky), který chrání proti zkratu na baterii. Pokud máte zájem, v naší nabídce naleznete i další druhy DC jištění, rádi vám poradíme jak systém zabezpečit jak na straně panelů (přepěťová ochrana + DC jistič) , tak na straně DC výstupu (DC jistič). V případě zájmu nás kontaktujte.

Pokud Vám jakákoli komponenta solárního systému svými parametry nevyhovuje, rádi jí vyměníme za jinou nebo zcela vyjmeme s odpovídající úpravou ceny. Pro tuto úpravu nás prosím kontaktujte nebo skutečnost uveďte do poznámky v objednávce.

Spolu se solárním systémem dostanete podrobný návod s popisem jednotlivých komponent a schéma zapojení celého solárního systému.  

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Ostrovní systém 12V
Záruka: 5 roků
Hmotnost: 24 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
NajduZboží.cz