MPPT solární regulátor EPsolar 200VDC/100A 10420AN - 12/24/48V

Kód: 3860
14 252 Kč –35 %
29582 mppt solarni regulator epsolar 200vdc 100a 10420an 12 24 48v
14 252 Kč –35 % 9 252 Kč 7 646 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
27.6.2024

Výkonný MPPT solární regulátor 10420AN přináší spolehlivé řešení pro větší systémy s napětím panelů až 200 V a max. nabíjecím proudem 100A. Baterie 12/24/48V, FV max. 1250/2500/5000Wp.

Detailní informace

Detailní popis produktu

 

 

MPPT solární regulátor EPEVER Tracer 10420AN - nová generace výkonných solárních regulátorů přináší vysokou kvalitu a maximální výbavu pro FV systémy. Série Tracer AN se vyznačuje vysokým nabíjecím výkonem, takže se uplatní u větších ostrovních a hybridních systémů.

Přímo v MPPT regulátoru je integrován multifunkční displej pro snadný monitoring systému a případné nastavení provozních parametrů vč. kontrolních LED diod.

Regulátor pracuje jako měnič, to znamená, že vyšší vstupní napětí a nižší proud dokáže zpracovat na nižší napětí a vyšší proud, a to s vysokou účinností. Můžeme tedy použít prakticky jakýkoliv solární panel. Regulátor je kompatibilní s olověnými a lithium-iontovými bateriemi.

Regulátor z řady Tracer AN založený na technologii vícefázového synchronního usměrnění (MSRT) a pokročilém řídicím algoritmu MPPT, s architekturou dvoujádrového procesoru a společným mínus pólem. MSRT může zaručit velmi vysokou účinnost přeměny v jakémkoli nabíjecím výkonu, což zřetelně zlepšuje energetickou účinnost solárního systému.

Pokročilý řídicí algoritmus MPPT minimalizuje ztrátu výkonu a ztrátový čas, zajišťuje účinnost sledování, stejně jako vysokou účinnost přeměny při vysokém nebo nízkém výkonu, takže v jakékoli situaci mohou produkty Tracer AN rychle sledovat maximální provozní napětí FV soustavy pro získání maximální energie z panelu.

Maximální nabíjecí výkon do baterie tohoto modelu je 100A což odpovídá výkonu panelu 1250 Wp pokud máte 12V baterii, 2500 Wp pokud máte 24V baterii, nebo 5000Wp pokud máte 48V baterii. V případě že bude panel dodávat vyšší výkon, regulátor ho pouze omezí na svůj nominální max. výkon. Výkon FV panelů ale nesmí být vyšší než 1,5 násobek nominálního výkonu regulátoru, jinak může dojít k trvalému poškození regulátoru!

Solární panely můžete propojovat do série, jejich výstupní celkové napětí na prázdno, označováno jako Voc (pozor nezaměňujme za napětí panelu v zátěži označované jako Vmpp), však nesmí nikdy překročit hodnotu napětí na prázdno Voc 200V – překročení této hodnoty regulátor trvale poškodí. Zde je nutno zohlednit to, že s klesající okolní teplotou roste napětí solárního panelu a hodnota Voc uvedená v parametrech solárního panelu je hodnota pro 25℃. Nedoporučujeme proto, aby hodnota uvedeného Voc překračovala 180V při 25℃ (napětí v zátěži Vmpp maximálně 144V)! Maximální povolené množství FV panelů zapojených v sérii pro jednotlivé typy dle baterie 12/24/48V najdete v manuálu.

Nastavení parametrů regulátoru (jedná se hlavně o typ používané baterie) se provádí pomocí vestavěného LCD, nebo externího displeje MT50 - není součástí regulátoru. K dispozici jsou základní tři typy baterií: hermeticky uzavřená, gelová, zaplavená. Čtvrtou možností je uživatelsky nastavitelná baterie – zde je možnost nastavit libovolné parametry.

Nastavení parametrů a monitoring můžete provádět také ve Vašem PC, budete k tomu potřebovat pouze EPsolar USB komunikační kabel a software, který si zdarma můžete stáhnout kartě USB kabelu. Monitorovat a nastavovat může také pomocí mobilního telefonu, nebo tabletu. K tomu budete potřebovat bluetooth modul BLE-01.

Relé zátěže nebo automatického řízení generátoru usnadňují vytvoření hybridního systému napájení. Komplexní elektronické ochrany, včetně ochrany proti přebíjení, nadměrnému vybíjení a ochrany proti obrácení polarity FV účinně zajišťují bezpečnější a spolehlivější provoz solárního systému po delší dobu. Izolované rozhraní RS485 se standardním komunikačním protokolem MODBUS a 5V napájením usnadňuje spotřebiteli zařízení rozšířit, podporuje provoz až 8 regulátorů v řadě pro rozšíření systému a splňuje různé monitorovací požadavky, takže jej lze použít v různých zařízeních, jako např. solární RV, domácí systémy, terénní monitorování, atd.

Základní vlastnosti:

Certifikace CE (LVD EN/IEC62109,EMC EN61000-6-1/3)
Vysoce kvalitní a málo poruchové součástky od společností ST a Infineon pro zajištění co nejdelší životnosti výrobku
Pokročilá technologie MPPT a velmi vysoká rychlost sledování až 99,5 %
Maximální účinnost přenosu DC/DC, až 98,7 %
Pokročilý řídicí algoritmus MPPT minimalizuje ztráty MPP a ztrátový čas
Přesnost rozpoznání a sledování v nejvyšším bodě vícenásobných vrcholných hodnot MPP
Široký rozsah provozního napětí MPP
Automatický řídicí systém pro omezení nabíjecího výkonu a proudu překračujícího jmenovitou hodnotu
Podpora čtyř typů baterií: Hermeticky uzavřená, gelová, zaplavená a uživatelsky nastavitelná
Funkce kompenzace teploty baterie
Záznam energie v reálném čase a statistická funkce
Funkce automatického snížení výkonu při překročení teploty
Stoprocentní provoz při plném zatížení v rozpětí teplot pracovního prostředí v rámci nabíjení a vybíjení
Podpora až 8 jednotek v řadě pro rozšíření systému
Signál externího zátěžového spínače řídícího zátěžové relé k realizaci diverzifikovaných režimů pracovního zatížení
První a druhé odpojení ovládání zátěže, obsahuje dva relé kontakty
Design automatického řízení funkce a relé generátoru
Automaticky řízené relé síť/generátor usnadňující vytvoření hybridního systému napájení
Možnost dálkového snímače teploty a napětí pro sběr přesných dat o teplotě a napětí baterie
Izolovaný port RS-485 s výstupem 5V DC/200 mA pro elektrická zařízení s protokolem MODBUS a bez vlastního napájení
Sledování a nastavení parametrů pomocí mobilních aplikací nebo počítačového softwaru.
Rozměry: 394×242×143 mm
Váha: 7,4 kg

Doplňkové parametry

Kategorie: Solární regulátory EPEVER
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 7.4 kg
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
JM Avatar autora | 7.3.2024
perfektně funguje s DC /AC Měničem Victron Energy
NajduZboží.cz