Solární systém 175Wp/12V bez baterie

Kód: 99218
10 254 Kč –31 %
Solární systém 175Wp/12V bez baterie
10 254 Kč –31 % 6 980 Kč 5 769 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
23.5.2024

Solární systém 175Wp, bez baterie

Nabízíme Vám, za velmi výhodných podmínek, zakoupení optimálně navrženého solárního systému pro místa bez elektrické energie. Jedná se o jeden z nejčastěji prodávaných a používaných solárních systémů naší nabídky. Doporučujeme všem zákazníkům, kteří nemají speciální a nestandardní požadavky.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Solární systém 175Wp

Tento systém pracuje se systémovým napětím 12V.


Solární systém obsahuje tyto komponenty:

1x Solární panel Victron Energy 175Wp/12V
1x PWM solární regulátor 20A série VS
1x Sada kabelů 4mm, 2x 5m + 2x MC4 konektorem
1x Pojistný odpínač k fotovoltaickému panelu 12A

tento solární systém neobsahuje baterie, je možné dokoupit zde solární baterie

Solární regulátor série VS, který se stará o bezobslužný chod toho systému, má přehledný integrovaný LCD displej. Ten Vám poskytne informace o napětí a proudu solárního panelu, napětí baterie a nabíjecím proudu a také o aktuálním odebíraném proudu pro DC spotřebiče. Také nabízí statistické informace o celkovém množství vyrobené a spotřebované energie. Přímo na čelní straně solárního regulátoru naleznete také dva USB výstupy vhodné pro nabíjení mobilních telefonů, tabletů apod.


Kolik energie dokáže vyrobit tento solární systém?
Průměrná denní výroba energie
v lednu cca 175 Wh/den
v březnu cca 437 Wh/den
v květnu cca 648 Wh/den 
v červnu cca 648 Wh/den
v září cca 525 Wh/den
v listopadu cca 210 Wh/den

Za celý rok dokáže systém vyrobit cca 168 kWh.  

Jak vybrat správný solární systém?

Spotřebu jednotlivých přístrojů napájených solárním systémem ve Wattech vynásobíme počtem hodin předpokládaného provozu za den. Výsledkem bude celková potřeba Wh (watthodin) za den. Pokud bude toto číslo nižší než výše uvedené hodnoty, výkon systému je dostačující, v opačném případě je nutno zvolit výkonnější systém. U každého systému najdete průměrný počet Wh, které vybraný solární systém průměrně vyrobí za den. Samozřejmě je potřeba zohlednit, jestli systém je využíván každý den, nebo pouze víkendově, či sezónně. Pokud si nejste jisti, který systém zvolit, kontaktujte nás, rádi Vám poradíme.

Solární systém neobsahuje kabeláž pro připojení regulátoru k panelu a svorky či oka pro připojení k akumulátoru, což jsou komponenty nutné pro funkční kompletaci systému. Pokud budete mít zájem o tyto komponenty, na základě délky kabelů doporučíme jeho vhodný průřez a případně další komponenty. Použitím dostatečného průřezu zabráníme možným zbytečným ztrátám, které vznikají díky vysokým proudům v systému. 

Nejdůležitější ochrana celého systému je pojistný odpínač (je součástí dodávky), který chrání proti zkratu na baterii. Pokud máte zájem, v naší nabídce naleznete i další druhy DC jištění, rádi vám poradíme jak systém zabezpečit jak na straně panelů (přepěťová ochrana + DC jistič) , tak na straně DC výstupu (DC jistič). V případě zájmu nás kontaktujte.


Spolu se solárním systémem dostanete podrobný návod s popisem jednotlivých komponentů.

Doplňkové parametry

Kategorie: Ostrovní systém 12V
Záruka: 5 roků
Hmotnost: 49.2 kg
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
M Avatar autora | 31.3.2023
Dostačující systém pro běžné 12V užívání
NajduZboží.cz